Co je ve školce nového?

Co nabízíme?

Mateřská škola Pod Skalkou se nachází přímo v centru sídliště, což umožňuje velmi dobrou dostupnost a přímou návaznost k dění, které probíhá ve městě a především ke spolupráci a vstupu do 1. třídy na naší ZŠ Předmostí. V naší školičce si hrajeme, učíme a vyrůstáme spolu!

Školka má v areálu školní zahradu s bohatým vyžitím. Děti si vyhrají v pískovištích, na dřevěné mašince či pružinových houpadlech, nově nám slouží k vyžití také velká skluzavka. Mohou si zapůjčit koloběžky a odrážedla, děvčátka mají k zapůjčení kočárky a spoustu jiného. Procvičí barvy i číslice při hrách na chodníku. Jen kousek od školky se nachází prostor pro vyběhání a zvládání terénu, lesík nebo o něco vzdálenější hřiště v Popovicích.

Naši zahradu se snažíme neustále zvelebovat, v rámci environmentální výchovy jsme vytvořili bylinkovou a okrasnou zahrádku, o kterou se s dětmi celoročně staráme.

Naše školka je vybavena interaktivní učebnou s množstvím nejrůznějších vzdělávacích programů. V podkroví se nachází velká tělocvična se zrcadly, která je v odpoledních hodinách využívána zájmovými kroužky.

Osmdesátpět dětí rozdělených do čtyř tříd podle věku, je v péči sedmi plně kvalifikovaných učitelek a asistentky pedagoga. Náš kolektiv doplňují tři provozní pracovnice.

Děti mají možnost docházet do školních zájmových kroužků, které probíhají v době provozu školky:

• taneční kroužek
  • sportovní hry
  • keramika
  • logopedická cvičení
  • Našim cílem je všestranný rozvoj dětské osobnosti, vstřícné, podnětné prostředí a individuální přístup
  • V průběhu školního roku děti navštěvují divadelní představení, canisterapii, dopravní hřiště, městskou knihovnu a další kulturní atraktivity
  • Organizujeme řadu dalších akcí vycházejících z ročních období a tradic – Dýňová slavnost, vítání jara – vynášení Morany, pálení čarodějnic apod.
  • Předškoláci využívají pravidelný plavecký výcvik v přerovském plaveckém areálu, v zimních měsících navštěvují lyžařskou školičku v Hlubočkách
  • Každoročně děti prožijí den plný zážitků a poznání v rámci školních výletů
  • S rodiči si mohou udělat krásný den s tvořením v podzimním, předvánočním a jarním období
  • Na konci školního roku se společně loučíme s předškoláky na zahradní slavnosti
    Každá třída je vybavena dostatečným množstvím hraček a pomůcek pro správný rozvoj dětí v každé věkové kategorii

Plány

Rozdělení tříd

• Včeličky: děti nejmladší ve věku 2 – 3 roky
  • Ježci: děti středního věku 3 – 4 let
  • Berušky: děti středního věku, předškolního věku a děti s odkladem školní docházky ve věku 4 – 7 let
  • Kopretina: děti středního věku, předškolního věku a děti s odkladem školní docházky ve věku 4 – 7 let

Provozní doba

• Pracoviště MŠ: Pod Skalkou 13, 751 24 Přerov, Přerov II – Předmostí
  • Provoz MŠ: od 6:15 do 16:15 hodin, třída Ježci 8:00 -14:30 hodin.
  • Ukončení provozu: 16:15 hodin
  • Počet tříd: 4; Včeličky, Berušky, Kopretina, Ježci
  • Zahájení provozu: v kmenových třídách, pouze děti z Ježků se schází do 8:00 hodin a děti ze Včeliček do 6:35 hodin dle pevně stanoveného harmonogramu

Režim dne