Co je ve školce nového?

Co nabízíme?

Naše mateřská škola byla postavena v roce 1981. Najdete nás v místní části Vinary, v severní okrajové lokalitě města Přerova, v blízkosti lesa, s možností vycházek do polí, lesů, luk, v ekologicky čistém prostředí. MŠ je umístěna ve středu rozlehlé zahrady se vzrostlými stromy, jejíž součástí je školní hřiště se dvěma pískovišti a herními prvky a celoročně využívaný ovocný sad s bylinkovou zahrádkou.

Jsme malá dvoutřídní škola, spíše rodinného typu. Čtyřicetosm dětí rozdělených do dvou smíšených tříd, pojmenovaných podle lesních zvířátek, je v péči čtyř plně kvalifikovaných učitelek a asistenta pedagoga. Náš kolektiv doplňují dvě provozní pracovnice.

Naším cílem je zdravá, veselá mateřská škola, do které se děti těší a naučí se v ní základům všeho, co budou potřebovat pro život.

• Podnětné prostředí třídy a prostorné herny, tělocvična s povrchem tatami pro pravidelná cvičení a pohybové aktivity, keramická dílna.
  • Celoroční využití školní zahrady (odpočinkové, sportovní a poznávací činnosti, zpracování výpěstků z ovocného sadu, bylinkového a zeleninového záhonu za účasti dětí přímo v MŠ, možnost podílet se na sezónních pracích na zahradě).
  • Blízkost lesa, spolupráce s lesními pedagogy (vzdělávací programy, vycházky do lesa).
  • Pravidelná divadelní představení v MŠ.
  • Angličtina a předplavecký výcvik pro předškoláky.
  • Logopedická péče
  • Individuální přístup ke každému dítěti.
  • Vstřícný přístup zaměstnanců MŠ, možnost každodenních konzultací s učitelkou.
  • Možnost podílet se na výchovně vzdělávacích činnostech (např. návštěvy statku s domácími zvířaty, projížďky na koních, ukázky zpracování mléka v MŠ s ochutnávkou, seznámení s mláďaty domácích zvířat a mazlíčky v MŠ).
  • Akce s rodiči a dětmi na školní zahradě.
  • Spolupráce se ZŠ, návaznost při vstupu do 1. třídy ZŠ, zachování stávajícího dětského kolektivu.

Plány

Rozdělení tříd

• Veverky: děti nejmladší ve věku 2 – 3 roky, děti středního věku 4 – 5 let
  • Zajíčci: děti středního věku 4 – 5 let, děti předškolního věku a děti s odkladem školní docházky ve věku 5 – 7 let

Provozní doba

• Pracoviště MŠ: Za Humny 1, 751 24 Přerov, Přerov XI – Vinary
  • Provoz MŠ: od 6:15 do 16:30 hodin
  • Počet tříd: 2; Veverky, Zajíčci
  • Zahájení provozu: Děti se schází v jedné třídě podle harmonogramu směn učitelek.
  • Ukončení provozu: 16:30 hodin

Denní plán